تقویت نیروی جنسی

hhw367
از جمله مواردی که برخی از افراد با آن مواجه هستند و از آن رنجح می برند کم توانی جنسی است که متاسفانه ریشه بسیاری از اختلافات و گاها جدایی ها را در بین زوجین بو جود می آورند لذا درمان این عارضه بسیار مهم و ضروری بوده و در طب سنتی نیز به آن بسیار پرداخته شده در اینجا سعی شده تا لیستی از بهترین دارویی های گیاهی را که برای تقویت قوای جنسی مفید هستند معرفی شوند.

زنجبیل:
زَنجـِبیل یا زنجفیل یا شنگویر یک گیاه خوراکی، ادویه و گیاه دارویی است. زنجبیل از گیاه زرد رنگ دارای رگه‌های بنفش با نام علمی Zingiber officinale بدست می‌آید. اگرچه معمولاً از زنجبیل به عنوان ریشه آن گیاه نام برده می‌شود ولی در اصل قسمت مورد استفاده گیاه ساقه متورم شده زیرزمینی آن است که ریزوم نام دارد.
جنس زنجبیل سرده‌ای از تیره زنجبیلیان علفی ایستاده چندساله با حدود ۷۰ گونه بومی آسیای جنوب شرقی است با ساقه باریک و نی‌مانند و برگ‌های سرنیزه‌ای سـبز براق که از زمین‌ساقه‌ای غده‌ای می‌رویند؛ گل‌های آنها سبز مایل به زرد با لبه‌ای ارغوانی و لکه‌های کرم‌رنـگ و گل‌آذین مخروطی و کوچک و سنبله‌ای متراکم است که در تابستان از زمین ساقه بیرون می‌زند.
نحوه مصرف:
زنجبیل را نرم بسایند با گلاب مخلوط نموده، در آفتاب به پشت بخوابند و به مهره پشت و کمر بمالند و کاملا مالش دهند که زنجبیل اثر خود را به اعصاب ببخشد.

دارچین:
درختچه دارچین درختی است کوچک، همیشه سبز، به ارتفاع ۵ تا ۷ متر که از تمام قسمت‌های آن بویی مطبوع استشمام می‌شود. گلهای آن در فاصله ماههای بهمن تا اوایل فروردین ظاهر می‌شود. برگ این درخت سبز سیر و دارای گلهایی به رنگ سفید است. دارچین بومیسری‌لانکا و جنوب هند است و پوست درختچه آن بعنوان ادویه بکار میرود. در قرون وسطی دارچین برای درمان سرفه، ورم مفاصل و گلودرد استفاده می‌شد. تحقیقات جدید نیز بر خواص و فواید پزشکی دارچین تاکید دارند.
نحوه مصرف:
دارچین نرم را با گل سرخ سائیده با روغن کرچک مخلوط نموده به پشت و کمر بمالند و کاملا مالش دهند که رگ ها در زیر دست نرم شوند.

سیاه دانه:
سیاه‌دانه، یا شونیز انگلیسی: (Nigella Sativa) گیاهی یک‌ساله و گلدار و بومی جنوب غربی آسیا است.در ایران این گیاه به‌ویژه در اراک و اصفهان به فراوانی می‌روید از دانه این گیاه به عنوان دارو استفاده می‌شود. سیاه‌دانه از راسته گل‌های ساعت (Ranunculales) و تیره آلالگان (Ranunculaceae) است.
نحوه مصرف:
جوهری که از سیاه دانه با عرق (کوبیدن) و انبیق می گیرند، اکسیر جوانی است. اگر آنرا بر کمر و مواضع مخصوص بمالند برگشت جوانی را مشاهده خواهید کرد سستی اعصاب را برطرف می کند و قوای شهوانی را تحریک می کند.