دارچین گیاه معجزه گر

cinnamon-sticks-and-powder-on-wooden-table

 

دارچین با نام علمی (Cinnamomum zeylanicum L.) می‌باشد. درختی است کوچک به ارتفاع 5 تا 7 متر و همیشه سبز که از تمام قسمتهای آن بوی معطر و مطبوع دارچین استشمام می‌شود. از مشخصات آن این است که برگهایی به وضع تقریبا متقابل ، بیضوی دراز ، نوک تیز ، کامل ، بی‌کرک ، صاف و شفاف در سطح فوقانی پهنک و غبار آلود در سطح تحتانی آن دارد. گلهای آن که در فاصله ماههای بهمن تا اوایل فروردین ظاهر می‌شود منظم و به رنگ سفید مایل به زرد و مجتمع به صورت خوشه منشعب و گرزن دو سویه می‌باشد.
دارچین سیلان دارای آمیدون ، موسیلاژ ، تانن ، یک ماده رنگی ، اکسالات کلسیم ، قند ، مانیت ، سینامومین ، اسانس و رزین است..
بهترین نوع دارچین آن است که تازه باشد و رنگ آن سیاه خاکستری و قرمز باشد و شاخه های آن به هم نزدیک باشد و در آن شیرینی و شوری و اندکی گزش باشد و هر عطر دیگری را مغلوب عطر خود می کند و نوع بد آن بوی کند و سلیخه دارد و نوع سفید و مسیح نیز بد است و املس خشن نیز بد می باشد و قوت آن بعد از کوبیدن حفظ می شود وگرنه بعد از پانزده سال یا کمتر قدرت آن کم می شود.

خواص دارچین:
دارچین گرم کننده و بازکننده و برای رفع هر عفونتی مناسب است و هر قدرت فاسدی را اصلح می کند و هر نوع اخلاط فاسد را از بین می برد و روغن حل کننده و ذوب کننده است. دارچین دارای اثرات زیبایی است به همین منظور بر لکه های سفید و قرمز مالیده می شود و برای کاهش لک و جوش به همراه سرکه بر جوشها مالیده می شود. دارچین بر زخم ها و دمل ها نیز اثر داشته و برای رفع آنا مناسب است. برای رفع زکام مفید است و روغن آن سر را سنگین می کند و به واسطه برطرف کردن رطوبت مغز را پاک می کند و درد گوش را کاهش می دهد.

خاصیت آنتی اکسیدانی دارچین:
ترکیبات آنتی اکسیدان بدن را در مقابل عوامل اکسیداتیو که منجر به بیماری های متعددی از قبیل مشکلات قلبی عروقی، سرطان ، پیری زود رس و چندین بیماری دیگر می شوند محافظت می کنند. این گیاه سرشار از پلی فنل هاست این ترکیبات خواص آنتی اکسیدانی بالایی دارند.

خاصیت ضد قندی:
دارچین می تواند در بیماری های مقاومت به هورمون انسولین کمک چشم گیری نماید از آنجایی که در دیابت نوع 2 در بدن این بیماران هورمونانسولین تولید می شود ولی سلول های بدن آنها نسبت به انسولین هیچ واکنشی نشان نمی دهند و عملاًقند خون پایین نمی آید مصرف دارچین در این مورد اثرات چشم گیری در کاهش مقاومت به انسولین داشته است.

کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی:
امروزه بیماری های قلبی و عروقی به دلیل مصرف بالای چربی ها و فست فودها به یک مشکل همه گیر تبدیل شده است. تحقیقات نشان می دهند که مصرف تنها 120 میلی گرم دارچین در روز سبب کاهش سطح کلسترول کل، تری گلیسیرید و LDL شده و از طرفی سطح HDL (چربی مفید) را افزایش می دهد.

اثر ضد سرطانی دارچین:
سرطان بیماری است که در آن سلول ها در اثر عواملی ناشناخته به سرعت و بدون توقف تقسیم شده و ایجاد تومور می کنند. تحقیقات زیادی در مورد اثرات پیش گیرانه دارچین در مورد سرطان صورت گرفته است. آزمایشات بیشتر بر روی حیوانات بوده و نتایج بر اثرات پیش گیرانه آن دلالت دارند. مطاااعه ای که بروی یک موش دارای تومور صورت گرفته نشان داد که عصاره دارچین سبب سم زدایی آنزیم های دخیل در سرطان و توقف رشد تومور شدند.
دارچین از زمانهای قدیم به عنوان یک ضد میکروب به کار گرفته شده است و تحقیقات اخیر نیز بر خواص متعدد آن دلالت دارند بنابراین پیشنهاد میکنیم که این ماده معجزه گر را در برنامه غذایی خود قرار دهید.