خواص درمانی شنبلیله

co792
شنبلیله(Fenugreek) با نام علمی (Trigonella foenum-graecum) گیاهی است، از تیره باقلائیان (Fabaceae) و به همین دلیل توانایی همزیستی با باکتری‌های تثبیت کننده ازت را داشته و می‌تواند بخش زیادی از نیتروژن مورد استفاده خود را تولید کند.
گیاهی است علفی به ارتفاع ۱۰ تا ۵۰ سانتی متر با گلهایی منفرد و به رنگ روشن که رنگ میوه‌های آن زرد تا قهوه‌ای است.این گیاه بومی ایران بوده و در بیشتر نواحی ایران از جمله آذربایجان، اصفهان، فارس، خراسان، سمنان و دامغان می‌روید و به عنوان سبزی خوراکی کاشته شده و مصرف می‌شود. از دانه های آن نیز علاوه بر بخش رویشی در آشپزی و داروسازی نیز استفاده می شود.

اثرات دارویی شنبلیله:
- دیابت: برخی تحقیقات نشان داده اند که استفاده از دانه های شنبلیله به میزان 5 تا 50 گرم یکبار یا دو بار در روز در رژیم غذایی افراد با دیابت نوع2 کاهش قند بعد از وعده غذایی را به دنبال داشته است. در مورد دیابت نوع 1 مصرف 50 گرم دانه شنبلیله روزی دوبار سبب کاهش میزان قند در ادرار افراد دیابتی می شود.

کاهش درد قائدگی:
مصرف 1800 تا 2700 میلی گرم از پودر دانه شنبلیله روزی سه بار در سه روز اول قائدگی با مصرف روزانه 900 میلی گرم از این پودر روزی سه بار تا پایان دو دوره قائدگی سبب کاهش درد های شدید قائدگی در خنم های مبتلا خواهد شد.

درمان سوزش سر دل:
دانه شنبلیله از مقادیر فراوانی موسیلاژ تشکیل شده است که التهاب روده و معده را به وسیله پوشاندن جدار معده و روده کاهش می‌دهد. افزودن 1 قاشق چای‌خوری دانه شنبلیله به غذاها برای رفع سوزش سر دل و رفلاکس توصیه می‌شود. پیشنهاد دیگر حل کردن یک قاشق چای‌خوری از پودر دانه شنبلیله در آب یا آب میوه قبل از وعده غذایی می‌باشد. همچنین این گیاه خاصیت هضم‌کنندگی و ملین دارد و در بسیاری از داروهای گیاهی به عنوان laxative (ملین) استفاده می‌شود.

پوست سالم، مویی پرپشت با دانه شنبلیله:
بهترین درمان طبیعی برای مشکلات پوستی مانند اگزما، جوش، خراش، زخم‌ها، سوختگی، مشکلات پوستی ناشی از نقرس و نیز ضخیم و پرپشت شدن موها، استفاده موضعی از پودر دانه شنبلیله می‌باشد. برای این منظور لازم است پودر دانه شنبلیله را با آب داغ مخلوط نمایید و سطح آسیب‌دیده پوستی و یا مو را با این مخلوط بپوشانید.